The Farm 51
The Farm 51 Group SA
ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 15
44-102 Gliwice
Skrócony opis projektu pn. „Przeprowadzenia prac badawczych z zakresu hiper-realistycznej balistyki pocisków i pancerzy, foto-realistycznej wizualizacji środowiska oraz współpracy użytkowników online oraz opracowanie prototypu interaktywnego symulatora pola walki o budowie modułowej opartego o symbiozę środowiska AR (rozszerzona rzeczywistość) i VR (wirtualna rzeczywistość)”.
Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie prac B+R z zakresu balistyki, foto-realistycznej oprawy wizualnej oraz środowiska rozszerzonej rzeczywistości (AR) celem opracowania prototypu nowoczesnego symulatora pola walki o budowie modułowej. Prototyp ten będzie opracowywany pod katem możliwości jego wykorzystania do budowy profesjonalnych kompleksowych symulatorów szkoleniowych lub uzupełnienia funkcjonalności obecnie istniejących symulatorów i trenażerów dla służb mundurowych w Polsce (wojska, policji, straży granicznej, etc), jak też dla szkół średnich o profilach obronnych/wojskowych/policyjnych i wyższych, szkolących przyszłych funkcjonariuszy służb mundurowych. Projekt wpisuje się w ramy 19 Krajowej Inteligentnej Specjalizacji – Inteligentne Technologie Kreacyjne.
Rezultat projektu odznacza się innowacyjnością w skali świata. Potwierdzają to badania rynku, otoczenia konkurencyjnego oraz przegląd bazy patentowej. Aktualnie, na rynku światowym nie są dostępne rozwiązania łączące wszystkie cechy i funkcjonalności projektowanej aplikacji treningowej, w tym w szczególności hiperrealistyczną balistykę, interaktywność i możliwość jednoczesnego treningu wielu osób, wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej, oferującą szeroki zakres wykorzystania projektowanych rozwiązań, nie tylko przez Wnioskodawcę.
Wdrożenie wyników projektu nastąpi zarówno we własnej działalności (prototyp symulatora zostanie rozwinięty w ramach Spółki do formy kompleksowej finalnej aplikacji treningowej i następnie sprzedawany do zainteresowanych służb i szkół) albo w wyniku udzielenia licencji na poszczególne moduły lub całościową aplikację do firm z branż zbrojeniowej. Przewiduje się również wykorzystanie poszczególnych wyników badań i gotowych modułów prototypu aplikacji do własnej produkcji gier.
Wartość projektu: | 4 469 276,80 zł |
Dofinansowanie UE: | 2 310 218,44 zł |
Marzec 2017
Podpisano umowę z NCBiR na realizację projektu „Przeprowadzenia prac badawczych z zakresu hiper-realistycznej balistyki pocisków i pancerzy, foto-realistycznej wizualizacji środowiska oraz współpracy użytkowników online oraz opracowanie prototypu interaktywnego symulatora pola walki o budowie modułowej opartego o symbiozę środowiska AR (rozszerzona rzeczywistość) i VR (wirtualna rzeczywistość)”.
Maj 2017
Przeprowadzono badania balistyczne we współpracy z firmą Works 11 z Katowic. Specjalista ds. balistyki przeprowadził badania balistyczne przy wykorzystaniu infrastruktury (strzelnica, kamery, miernik prędkości początkowej pocisku) i broni będących w dyspozycji firmy Works 11. Firma Works 11 była również odpowiedzialna za dostarczenie materiałów do badań, na zakup których wymagana jest koncesja MSWiA: amunicji do testów balistycznych, płyt pancernych zgodnych ze standardem STANAG 4569 oraz kamizelek kuloodpornych. Badania balistyczne trwały w dn. 8-31.05.2017.
Czerwiec 2017
Rozpoczęto prace w ramach Zadania 2, WP 2. Powstał Raport z badań balistycznych, który potwierdził założenia projektowe. Działania w ramach Zadania 1, WP 1 zostały zakończone.
Listopad 2017
Zakończenie prac w ramach WP 2. Obecnie trwa opracowywanie raportów z przeprowadzonych prac.
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.