The Farm 51
The Farm 51 Group SA
ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 15
44-102 Gliwice
The Farm 51 to działający od 2005 r. producent gier wideo oraz pionier na rynku wirtualnej rzeczywistości (VR) i nowych technologii.
Studio założyła grupa ekspertów od programowania, animacji, grafiki i produkcji gier, z których część w przeszłości była zaangażowana w powstanie legendarnej gry akcji – Painkiller. Zespół The Farm 51 ma za sobą kilkanaście wydanych tytułów na komputery PC, konsole stacjonarne (PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One) oraz konsole przenośne. Do tej pory studio zrealizowało wiele autorskich projektów gier, m.in. NecroVisioN, NecroVisioN: Lost Company oraz Deadfall Adventures, które spotkały się z ciepłym przyjęciem graczy i branżowych recenzentów. Firma brała również udział w produkcji bestsellerowych produkcji innych studiów – Wiedźmin oraz Two Worlds II. W październiku 2012 r. na rynek trafiła gra Painkiller: Hell & Damnation, stanowiąca remake kultowego tytułu sprzed lat, stworzona od A do Z w naszym studiu. W 2016 r. The Farm 51 zadebiutowało na rynku wirtualnej rzeczywistości (VR), wydając innowacyjną aplikację Chernobyl VR Project na wielu platformach VR (HTC Vive, Samsung Gear VR, Oculus, PlayStationVR), która pozawala zwiedzić wirtualną replikę tytułowej elektrowni i jej okolic po katastrofie atomowej. W 2017 roku do rąk graczy trafiła gra Get Even, której premiera gry miała miejsce 23.06.2017 r. na platformach PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Wydawcą gry było Bandai Namco Entertainment.
Najnowszą produkcją spółki jest długo wyczekiwany tytuł World War 3. Jest to militarny shooter dla wielu graczy osadzony w realiach współczesnego konfliktu zbrojnego. Nacisk na współpracę w drużynie, narodowe siły zbrojne, prawdziwe lokacje, pełna świadomość ciała oraz rozwinięty system personalizacji wyposażenia przyczyniają się do wrażenia autentyczności pola walki, wzbogaconego o inne istotne elementy, takie jak system balistyki, zaawansowana symulacja pancerzy czy realistycznie odwzorowane uzbrojenie. Duże zainteresowanie tytułem World War 3 potwierdziły reakcje graczy oraz mediów z całego świata. W zaledwie dwa tygodnie od publikacji w sieci pierwszego trailera prezentującego grę World War 3, łączna ilość wyświetleń przekroczyła 7 milionów a powstające grupy fanów oczekujących na premierę rosną każdego dnia.
World War 3 tworzone jest we współpracy z wojskowymi centrami R&D oraz konsultantami militarnymi, a każda bitwa ma znaczenie w kontekście globalnej kampanii prezentowanej na mapie strategicznej. World War 3 tworzone jest przez ludzi wychowanych na grach FPS dumnych ze swojej współpracy z wojskiem i możliwości zaoferowania autentycznego doświadczenia współczesnego pola walki idealnie połączonego z wciągającą rozgrywką.
Obecnie prowadzimy także pracę nad niedawno ogłoszonym projektem gry Chernobylite, będącego wynikiem wieloletnich badań oraz prac w Czarnobylu. Chernobylite to gra komputerowa z gatunku survival-horror, której akcja toczy się w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Spisek, horror, przetrwanie, miłość i obsesja. To wszystko w formie nieliniowej, interaktywnej opowieści, igrającej z pojęciami prawdy i kłamstwa, rzeczywistości i fikcji, nauki i fantazji.
The Farm 51 to nie tylko gry. W 2015 roku firma stworzyła oddzielny zespół, który skupia się na rozwoju nowatorskiej technologii – Reality 51, wykorzystującej elementy wirtualnej rzeczywistości poza sektorem gier. Pierwsze aplikacje VR pojawiły się na rynku w 2016 roku, a The Farm 51 – za sprawą wydania aplikacji Chernobyl VR Project – jest w zacnym gronie pionierów technologii (twórców treści VR). Technologia Reality 51 odpowiada również na potrzeby rynków niezwiązanych z grami: symulatorów wojskowych, aplikacji turystycznych, wsparcia branży budowlanej czy rozwinięcia oferty na rynku motoryzacyjnym. Mając już na koncie bardzo udane realizacje, firma otwarta jest na kolejne propozycje współpracy.
The Farm 51 nawiązało ścisłą współpracę z Polsko-Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych i Polską Akademią Nauk. Wspólnie, w ramach projektu Innotech, podjęliśmy inicjatywę stworzenia fotorealistycznego systemu animacji twarzy. Projekt prowadzony był we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. The Farm 51 realizuje również trzy projekty badawczo rozwojowe o łącznej wartość 17 136 705,58 pln w ramach programu sektorowego GameINN, mającego na celu zwiększenie konkurencyjności krajowego sektora producentów gier wideo na rynku globalnym w perspektywie roku 2023.
The Farm 51 to obecnie zespół, w którym pracuje ponad 100 osób. Jesteśmy w stanie prowadzić z powodzeniem prace kilku oddzielnych zespołów – rozwijać zarówno technologiczny projekt Reality 51, jak i produkcję gier jak World War 3 oraz Chernobylite. Staramy się, by nasze rozwiązania technologiczne były jednocześnie wsparciem w pracy nad grami. Prowadzenie więcej niż jednego projektu, poza zwiększeniem przychodów, pozwala także na zoptymalizowanie obciążenia zespołów produkcyjnych.
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.