The Farm 51
The Farm 51 Group SA
ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 15
44-102 Gliwice
Drodzy akcjonariusze.
Głównym wydarzeniem ostatniego miesiąca 2023 roku była konferencja z zarządem spółki dotycząca strategii rozwoju firmy. Licznie przybyli goście w trakcie kilkugodzinnego spotkania mieli okazję zapoznać się z prezentacją przygotowaną na tę okoliczność oraz wysłuchać odpowiedzi na zadawanie przez publiczność pytania ( https://www.thefarm51.com/raport/przyjecie-nowej-strategii-emitenta-na-lata-2023-2026/ ). W przypadku części dyskusyjnej, to najważniejsze jej wątki przedstawiam w formie pytań oraz odpowiedzi jakie udzielili członkowie zarządu spółki.
Obecnie głównymi źródłami finansowania działalności spółki są wpływy ze sprzedaży Chernobylite, należności wynikające z warunkowego przekazania praw do gry WW3 oraz rozliczenie zaległych płatności od od All in Games i Wishlist.
Spółka nie posiada znaczących zobowiązań krótko lub długoterminowe
Biorąc pod uwagę ostatnie 3 miesiące przychody są na mniej więcej równym poziomie.
Biorąc pod uwagę wielkość projektów, które obecnie realizujemy, będzie potrzeba krótkookresowego finansowania zewnętrznego, na przykład w formie obligacji lub/i kredytu bankowego.
Obecnie koszty operacyjne nie odbiegają od tych z poprzednich kwartałów – zanotowano kilkuprocentową redukcję zatrudnienia, ale koszty wynagrodzeń nieznacznie wzrosły.
Pierwsza płatność z tytułu porozumienia wpłynęła do spółki.
Temat jest w toku i cały czas jest kontynuowany. Jako spółka, widzimy w nim ogromny potencjał rozwojowy w najbliższych latach, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby poszerzać nasze możliwości realizacji tego typu projektów – samodzielnie oraz w synergii z potencjalnymi partnerami z sektora wojskowego.
Zespół produkcyjny projektów z uniwersum Chernobylite liczy obecnie 40 osób.
Projekt Wardevil, znajduje się nad obecnie na etapie dema koncepcyjnego (proof of concept) i jest rozwijany w dedykowanym, liczącym ok. 40 osób, zespole. Wynik prac nad demem koncepcyjnym (2024), będzie miał kluczowy wpływ na walidacje możliwości biznesowych, związane z jego dalszym rozwojem.
Tak, po przejęciu praw wydawniczych do wersji konsolowych, wraz z ich dalszym rozwojem będą prowadzone działania promocyjne i PR-owe w celu zwiększenia bazy odbiorców na wszystkich platformach.
Tak, rozmowy w tej sprawie z właścicielem jednej z platform są już bliskie finalizacji.
Rozmawiamy z przedstawicielami obu największych platform konsolowych, jednak ostateczne decyzje w sprawie partnerów wydawniczych jeszcze nie zapadły, także dlatego, że równolegle prowadzimy negocjacje z innymi podmiotami, nie tylko tylko z Sony i Microsoft.
Portowaniem gry na Nintendo Switch zajmie się wybrany przez nas podmiot zewnętrzny.
Wniosek został złożony w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, ścieżka SMART. Podczas opracowywania wniosku współpracowaliśmy z firmą konsultingową, której zespół wielokrotnie już pomagał nam z sukcesem składać i realizować wcześniejsze projekty dotacyjne.
Łączny szacowany przychód gry „Chernobylite” do końca listopada 2023 roku to ok. 32,5 mln PLN. Podawanie przychodów z podziałem na lata niesie za sobą ryzyko niewłaściwej interpretacji wyników, na który wpływ miały opóźnienia w części raportów i różny sposób ich prezentacji.
Całkowity budżet Chernobylite wraz z wszystkimi DLC wyniesie około 15 mln zł. Dzięki wykorzystaniu elementów Chernobylite w nowym projekcie, koszt produkcji kolejnej części będzie przynajmniej o 40% niższy niż byłby bez możliwości użycia wcześniej opracowanych materiałów.
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.