The Farm 51
The Farm 51 Group SA
ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 15
44-102 Gliwice
Jak ocenia Pan obecną sytuację finansową The Farm 51? Ostatni kwartał 2022 zakończyliście niewielką, ale jednak stratą.
Jesteśmy w naprawdę komfortowej sytuacji. Posiadamy stabilne w przypadku Chernobylite i godziwe w przypadku WW3 przychody. Dodatkowo mamy zabezpieczenie w postaci milionów w kasie i komfort rozwijania obecnych oraz tworzenia nowych projektów bez potrzeby szukania finansowania.
Mimo trudnego 2022 roku, w ogólnym rozrachunku notujemy w nim ponad 3,6 miliona złotych zysku. W grudniu zamiast emisji motywacyjnej wypłaciliśmy premię dla pracowników zatrudnionych przy realizacji projektu WW3. Był to główny powód wykazanej straty finansowej za 4 kwartał 2022 roku.
Czyli temat emisji motywacyjnej dla pracowników jest już nieaktualny?
Program motywacyjny jest już realizowany w oparciu o wypracowane zyski. Widzimy potrzebę wynagrodzenia pracowników akcjami, ale zrobimy to w okolicznościach korzystniejszych dla obecnych akcjonariuszy.” Zawsze istnieje możliwość skupu akcji własnych w celu ich przeznaczenia na ESOP. Jest bardzo nieprzyjemna atmosfera związana z tym tematem i jest on nieustannie wykorzystywany do jałowej dyskusji na niektórych forach.
To, co jest obecnie priorytetem w bieżącej działalności, na przykład w przypadku Chernobylite.
Dwie sprawy w najbliższym czasie zadecydują o prawdziwej wartości naszej wyceny. Naszym zdaniem jest ona niedowartościowana i na poziomie okresu, kiedy spółka była w trakcie produkcji Chernobylite i WW3.
Obecnie pierwszy z nich święci tryumfy sprzedaży. Kolejne rozszerzenia nakręcają sprzedaż podstawowej wersji, która na same PC przekroczyła 600 tys. Biorąc pod uwagę jeszcze konsole, które już stanowią ponad 50% łącznej sprzedaży, to już za chwilę osiągniemy bardzo „okrągłą” liczbę. Już teraz kilkakrotnie przekroczone zostały nasze początkowe założenia sprzedaży, a mamy plany dalszego rozwoju marki, obejmujące kolejne znaczące rozszerzenia i nowe wersje podstawowej gry.
Na podstawie dotychczasowych doświadczeń pracujemy nad nowym tytułem, którego pierwsze i najtrudniejsze kamienie milowe zostały już osiągnięte. Jego zapowiedź zostanie dokonana po zakończeniu przygotowań do opracowania optymalnej strategii monetyzacji i marketingu tytułu. Docelowo dążymy do samodzielnego wydania tytułu, ale gdy pojawi się nad wyraz korzystna oferta na silną kooperację z zewnętrznymi podmiotami, to kwestie ambicjonalne ustąpią pragmatyzmowi. Spółka prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami biznesowymi, w tym z wydawcami, na temat różnych metod wsparcia zespołu i projektu, przy czym klasyczny model wydawniczy nie jest najistotniejszym wątkiem tych rozmów.
Jak obecnie wygląda projekt WW3?
Projekt WW3 znajduje się obecnie w fazie serwisowej GAAS. Po premierze wersji OBT, do gry zostały dodane dwa sezony, zawierające w sobie nowy kontent, a także nowe poszerzone funkcje gry, tak ze strony rozgrywki, jak i od strony technicznej. Aktualnie zespół pracuje nad finalizacją
kolejnego rozszerzenia.
Mając na uwadze, że osiągniecie, pełnej stabilności technicznej online jest kluczem do sukcesu, na niej koncentrujemy nasze wysiłki. Obecny stan możemy określić jako solidny, a pełna finalizacja wszystkich kluczowych ulepszeń technicznych jest planowana w Sezonie 3. Jesteśmy przekonani, że w tym okresie rozwiążemy wszystkie znaczące problemy, gdyż obecne wprowadzane ulepszenia działają bardzo dobrze i potwierdzają nasze diagnozy oraz nowo wprowadzane rozwiązania.
Mamy perspektywiczne plany aktualizacji. Jesteśmy głęboko przekonani, że zawartość nowych Sezonów przyciągnie wielu graczy z różnych grup docelowych i regionów. Statystyki, wskazują na dużą liczbę powracających graczy, co jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość. Można powiedzieć, że nie dość, że spełniamy założenia pierwotnej mapy drogowej, to dostarczamy dodatkową zawartość w kwestii broni, trybów walki, map, strojów itp.
Kolejnym krokiem do sukcesu projektu będzie wprowadzenie w najbliższych kilku miesiącach kilkunastu usprawnień dotyczących monetyzacji gry, tak aby była ona jeszcze bardziej atrakcyjna, przyjazna i wygodna dla graczy.
Czyli jaka przyszłość rysuje się przed spółką?
Naszym zdaniem jest to obecnie jedna z najbardziej perspektywicznych spółek w branży gier. W krótkim czasie gra WW3, po eliminacji problemów technicznych, przejdzie w tryb maksymalizacji zasięgu i monetyzacji. Zostaną uruchomione mechanizmy marketingowe, które przyczyniły się do znaczącego sukcesy gry Warface. Wierzymy, że w pewnym momencie liczba jednoczesnych graczy przekroczy dziesiątki tysięcy.
Chernobylite przekroczy siedmiocyfrową barierę użytkowników i zapewniam Państwa, że to nie będzie kres jego zasięgu. Zaprezentujemy nowy projekt spółki, który bazując choćby na społeczności swojego protoplasty, ma szansę być jeszcze większym sukcesem komercyjnym. My to wszystko zrobimy, gdyż mamy bardzo dobry zespół i odpowiednie środki finansowe.
To dlaczego nie lubicie się Państwo chwalić. Odnosi się wrażenie, że unikacie komunikatów ESPI o wielu istotnych wydarzeniach w projektach spółki, jak przykładowo wyjście gry WW3 z Early Access.
Komunikaty ESPI służą do przekazywania informacji poufnych, które mogą mieć istotny wpływ na sytuację finansową spółki. Przykładowo wyjście WW3 z EA było komunikowane przez wydawcę z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Również w komunikacji z akcjonariuszami podawaliśmy przybliżony termin tego wydarzenia kilkudziesięciokrotnie. Dlatego też staramy się kanał ESPI wykorzystywać w komunikacji wyłącznie do informacji, które mogą mieć charakter cenotwórczy i są „świeże”.
Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.