W dniach 9-15 marca 2018 przedstawiciele The Farm 51 Group SA wzięli udział w festiwalu South by South West 2018 (SXSW 2018) w Austin w stanie Texas. The Farm 51 Group SA została wybrana jako jedna z firm reprezentujących Polskę na festiwalu w ramach projektu realizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu SA, który obejmował przygotowanie pawilonu narodowego, promocję polskich startupów oraz organizację spotkań.
Austin, nazywane także Silicon Hills („krzemowe wzgórza”) to teksańska stolica przemysłu hi-tech, szczególnie branży IT, VR/AR i gamingowej.
Festiwal SXSW poświęcony był więc niemal w całości branży rozrywkowej – filmowi, muzyce, sztuce nowych mediów, rozrywce interaktywnej i przemysłowi hi-tech skupionemu wokół tych branż. Wydarzenie składało się z kilku części. Oprócz pokazów filmowych, ekspozycji oraz koncertów muzycznych odbywających się zarówno na otwartych scenach jak i w lokalnych klubach. Podczas festiwalu odbywały się spotkania branżowe, konferencje, panele dyskusyjne i to, co dla nas było najbardziej interesujące – wystawa sprzętu, projektów i technologii związanych z nasza branżą.
Przed rozpoczęciem wystawy przedstawiciele The Farm 51 Group SA brali udział w spotkaniach i konferencjach poświęconych między innymi:
– problemom monetyzacji aplikacji VR/AR,
– wpływowi technologii VR/AR na zaangażowanie społeczności sieciowej w działania marek,
– projektowaniu opowieści, grafiki i interakcji pod kątem różnych zastosowań technologii VR/AR,
– projektowaniu graficznemu opartemu o analizę potrzeb użytkownika,- tworzeniu gier, aplikacji mobilnych i aplikacji VR/AR/MR.
Od 11 do 14 marca główną atrakcją targów było expo, na którym firmy z całego świata prezentowały swoje dokonania w zakresie technologii związanych blisko z branżą rozrywkową. Przedstawiono zarówno interesujące projekty jak i sprzęt. The Farm 51 Group SA prezentowała podczas targów aplikację Chernobyl VR Project, która wzbudzała powszechne zainteresowanie i uznanie osób oglądających. Padało wiele pytań o technikę fotogrametrii, z której korzystaliśmy podczas produkcji aplikacji oraz o możliwość współpracy z The Farm 51 na tym polu. Przeprowadziliśmy wiele rozmów z potencjalnymi klientami, dostawcami technologii oraz partnerami biznesowymi, w tym z:
– studiami VR/AR poszukującymi współwykonawców,
– producentami technologii poszukującymi odbiorców,
– dostawcami treści VR/AR,
– „sklepami” z aplikacjami VR zainteresowanymi publikacja projektów TF51,
– organizacjami non-profit zainteresowanymi współpracą,
– przedstawicielami lokalnych grup przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem współpracy z polskimi firmami.
Obecnie trwają rozmowy z powyższymi podmiotami, które zaowocują nowymi kontraktami i projektami, w szczególności dla działu Reality 51.